“Lise Farkında”

Eskişehir İl Milli Eğitim MüdürlüğüLise Farkında… .28 Şubat 2017

Lise gençlerinin toplumsal sorunlar ve haklar alanlarında farkındalığını artırmak, gençlerin liderliğini ve savunuculuğunu desteklemek, gençlerin akranlarına ulaşarak bilginin yayılımını sağlamak, ortaöğretim öğrencisi olan gençlerin yönetim, liderlik, çocuk hakları, katılımcılık, hoşgörü ve gelişim alanlarında bilgilenmesi ve akran eğitimi modeli ile bilginin paylaşılması amacıyla, Uluslararası Çocuk Merkezi’nin (ICC) destekleri ile Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eksi 25 Derneği tarafından “Lise Farkında” isminde beş gün sürecek bir program düzenleniyor.
27 Şubat-03 Mart 2017 tarihleri arasında Sennacity Otelde düzenlenmekte olan çalışmaya liselerdeki öğrenci meclisi başkanlarından oluşan 28 öğrenci katılıyor. 
İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Hacettepe Üniversitesi Okulöncesi Eğitim Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Neslihan Karaman, İl Müftü Yardımcısı Dr. Hasan Hayri Çırak, Ankara Adliyesi Sosyal Hizmet Uzmanı Zeynep Mutlu, Sabancı Üniversitesi Eğitim Uzmanı Ayşegül Taşıtman, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden yetkililer, Çocuk İhmalini ve İstismarını Önleme Komisyonu üyeleri Burak Karakaya, H. Buket Özkan, Yasemin Tümkaya Karakaya ve Avukatlar Feyza Mert ve Murat Bilim tarafından verilecek eğitimin ilk gününde İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen tarafından Yönetim Becerileri ve Liderlik konulu sunum gerçekleştirildi.
Bu çalışmadan beklenen en önemli çıktı 15-18 yaş arası lise öğrencilerinden oluşan 30 kişilik genç bir ekibin oluşmasıdır. Çalışma ile bilgi ve farkındalık oluşturmuş bir ekiple çocuklara yönelik faaliyetler planlanması, gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. 5 günlük atölye çalışmasının son oturumu ileriye dönük çalışmaların planlanmasına ayrılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir