Eskişehir’deki Dört Eğitim Sendikası Çocuklar İçin Bir Araya Geldi

Toplantımız tanıtım ve açılış konuşmalarıyla başladı…

Eksi 25 Derneği tarafından düzenlenen ‘Çocuk İhmali ve İstismarı Konusunda Sendikaların Önleyici Rolü’ adlı atelye çalışması, Eskişehir’de bulunan…

ESKİŞEHİR’DE BİR OTELDE BAŞLAYAN ATELYE ÇALIŞMASINA, EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ SENDİKASI (EĞİTİM BİR-SEN), EĞİTİM VE BİLİM İŞGÖRENLERİ DERNEĞİ (EĞİTİM-İŞ), EĞİTİM VE BİLİM EMEKÇİLERİ SENDİKASI (EĞİTİM-SEN) VE TÜRK EĞİTİM-SEN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İLE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ YÖNETİCİLERİ KATILDI. (HAMZA YAZGAN/ESKİŞEHİR-İHA)

Eksi 25 Derneği tarafından düzenlenen ‘Çocuk İhmali ve İstismarı Konusunda Sendikaların Önleyici Rolü’ adlı atelye çalışması, Eskişehir’de bulunan dört eğitim sendikasının ilk defa ortaklaşa çalışmasına ön ayak olarak sunumlarla başladı.
Eskişehir’de bir otelde başlayan atelye çalışmasına, Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen), Eğitim ve Bilim İşgörenleri Derneği (Eğitim-İş), Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) ve Türk Eğitim-Sen yönetim kurulu üyeleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri katıldı. Üç gün sürecek olan çalışmada, sendikaların üyeleri olan öğretmenlere çocuk istismarı ve ihmali süreçlerinde ve çocukların yaşadıkları bu zorluklarda destek olmaları, süreçle ilgili hukuki, psikolojik ve sosyal boyutlarda bilgi ve danışmanlık vermeleri, böylece sürecin daha sağlıklı yürütülmesinin sağlanması amaçlanıyor. Çalışmanın en önemli noktası ise Türkiye’de ilk kez 4 sendika bu konu ile ilgili ortak bir noktada buluşuyor olması.
Avukat Türkay Asma, İnsan Hakları Çalışanı Zafer Kıraç ve Eksi 25 Derneği’nden Burak Karakaya, Buket Özkan ve Yasemin Tümkaya Karakaya’nın eğitim vereceği atelye çalışması, 3 gün sonra kapanış töreni ile sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir