ÇOCUK ODAKLI ÇALIŞAN KURUMLARIN İŞBİRLİĞİ PROJESİNİN PROTOKOLÜ İMZALANDI!

Eksi 25

1 Ocak · 

ÇOCUK ODAKLI ÇALIŞAN KURUMLARIN İŞBİRLİĞİ PROJESİNİN PROTOKOLÜ İMZALANDI!
Çocuk Odaklı Çalışan Kurumların İşbirliği projesinin protokolü Eskişehir Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Nihat Bahar ve Eksi 25 Derneği Başkanı Burak Karakaya arasında imzalandı. Projenin yürütücü kurumu Eksi 25 Derneği olup çalışma Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilecektir.
İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenmeye uygun görülen projede Eskişehir’in beş farklı ilçesindeki çocuk odaklı çalışan kurumlar arasındaki işbirliğini sağlamak ve eğitim alanındaki geliştirilebilir alanların belirlenmesi konularında durum belirlemesi yaparak çözüm önerileri oluşturmak amaçlanmaktadır. 
Proje kapsamında Eskişehir’e bağlı Han, Seyitgazi, Mihalgazi, Mihallıççık ve Sarıcakaya ilçelerinde çocuk odaklı çalışan kurumların işbirliğini sağlamaya yönelik çalıştaylar gerçekleştirilecektir. Daha önce gerçekleşen Çocuk Odaklı Çalışan Kurumların Koordinasyonu projesi kapsamında diğer ilçelerde çalıştaylar gerçekleştirilmiş olup bu proje ile tüm ilçeler tamamlanarak Eskişehir ilinin çocuk çalışmaları açısından genel profili oluşturulacaktır. Çalıştaylara ilçelerde ve il merkezinde çocuk odaklı çalışan kurum çalışanları ve eğitim kurumları çalışanları katılacak olup geliştirilmeye açık alanlar ile çözüm önerileri belirlenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir