Ekim 19, 2019

ÇOCUĞA KARŞI ŞİDDETİ ÖNLEMEK İÇİN ÖĞRETMENLERLE BİR ARADA

Eksi 25 Derneği; 25 yaşına kadar her bireyin yüksek yararını gözeterek, yaşamasını, gelişmesini, katılımını, ihmal, istismar ve her türlü şiddetten korunmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

İngiltere Büyükelçiliği’nin finansal desteğiyle öğretmenlere yönelik çocuğa karşı şiddetin önlenmesi farkındalık eğitimi gerçekleştirilecektir. Çalışmanın amaçlarından biri çocuğa karşı şiddetin önlenmesi, bu konuda çocukların ve profesyonellerin güçlendirilmesidir.

Eğitim hakkında:Çocuğa karşı şiddetin önlenmesi konusunda öğretmenleri bilgilendirici nitelikteki programın içeriğinde, temel kavramlar, uluslararası yasa ve sözleşmeler, çocuk gelişiminde temel yaklaşım, şiddetin çocuklar üzerindeki etkileri, ipuçları, bildirim süreci, şiddete maruz kalan çocukla ilk görüşme, müdahale süreci ve izleme, önleme, çocuk hakları ve öğretimi vaka analizleri yer almaktadır.

Hedef kitle:Dört yıllık eğitim fakültesi mezunu olan tüm öğretmenler başvurabilir.Eğitim kontenjanı 25 kişidir.

Konaklama ve ulaşım masrafları proje tarafından karşılanacaktır

Eğitim Tarihi: 01-03 Kasım 2019

Eğitim Yeri: Ankara (Çalışmanın yürütüleceği mekan daha sonra belirtilecektir)

Başvuru Süreci:Çocuğa karşı şiddetin önlenmesinde Öğretmenlerin güçlendirilmesi eğitimine başvurmak için, 25 Ekim 2019 Cuma Günü 17.00’ye kadar başvuru formunu tamamlayarak göndermeniz gerekmektedir. 

Lütfen formu sonlandırırken niyet mektubunu formun içine eklediğinizden emin olunuz. Başvuru sonuçları en geç 27 Ekim 2019 Pazar günü saat 17.00’ye kadar başvuran tüm öğretmenlere mail veya telefon yoluyla bildirilecektir.

Başvurularımız sona ermiştir. Gösterdiğiniz yoğun ilgiye teşekkürler.

Herhangi bir sorunuz için 0532 391 39 25 nolu telefondan ya da [email protected] adresinden bilgi alabilirsiniz.