Varsayılan başlık

Eksi 25 bir albüm paylaştı.

18 Kasım 2016 · 

Eskişehir İl Milli Eğitim MüdürlüğüEngellilik Üzerine Etkileşim Toplantısının 2’si Yapıldı .17 Kasım 2016 · 

Eskişehir Valiliği’nin himayelerinde, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen ve Eksi 25 Derneği ile Özel Eğitime Muhtaç Çocukları Koruma Derneği’nin (ÖZEM) desteklediği Engellilik Üzerine Etkileşim Toplantılarının 2’si Eskişehir Öğretmenevi’nde düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe; İlimiz Valisi Sayın Azmi Çelik’in eşi Emel Çelik, Vali Yardımcılarımızın eşleri, İl Milli Eğitim Müdürümüzün eşi Nuray Özen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özden Akkaya, Özel Eğitime Muhtaç Çocukları Koruma Derneği (ÖZEM) Başkanı Beyza Çıkıllıoğlu, Eksi 25 Derneği Başkanı Burak Karakaya, öğretmenler ve veliler katıldı.

Engelli bireye sahip olan ve olmayan ailelerin etkileşim ve empati kurmasını sağlamak ve engelli bireylerin yaşadıkları güçlüklere dair farkındalığın artırılması amacıyla gerçekleştirilen çalışmanın ikinci buluşmasında fiziki mekanlarda karşılaşılan sorunlara ilişkin çözüm önerileri ve sosyal ortamlarda karşılaşılan sorunlar görüşüldü.

Sayın Valimizin eşi Emel Çelik yaptığı konuşmasında, böylesine anlamlı bir toplantıda bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, bundan böyle daha sık periyotlarda bir araya gelmeyi arzu ettiğini söyledi. İl Müdürümüzün eşi Nuray Özen’e de katkılarından dolayı teşekkür eden Sayın Emel Çelik, toplantı sonrasında da engelli öğrenci velileriyle uzun uzun sohbet ederek sıkıntılarını dinledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir